O fotografii ślubnej

Reportaż

Zdjęcia zaczynają się sesja z przygotowań. Zwykle w salonie fryzjerskim podczas układania fryzury, a następnie wizażu. Jest sporo czasu by skupić uwagę na portretach i detalach,  zagrać ich plastyką przy świetle zastanym lub błyskowym kierunkowym. Czasowi przygotowań towarzyszy często małe zamieszanie i nerwówka. Czas biegnie zdecydowanie za szybko. Tu także jest okazja na uchwycenie ciekawych momentów. Proces zakładania sukni to prawdziwa ceremonia. Pannie Młodej towarzyszą najbliżsi. Każda pomoc i rady są na wagę złota. Przyjazd Pana Młodego, przywitanie z Panną Młodą w sukni, wręczenie bukietu i pierwszy przedślubny pocałunek na oczach najbliżej rodziny,  zawsze wiążą się z dużymi emocjami. Do ich kumulacji dochodzi podczas błogosławieństwa. Emocje często biorą górę i pojawiają się pierwsze łzy wzruszenia.

Ceremonia ślubna to najważniejszy punkt reportażu. Wszystko co się od teraz wydarzy jest niepowtarzalne i wymaga szczególnej koncentracji podczas zdjęć. Sprawę utrudniają ciężkie warunki oświetleniowe, ograniczone możliwości przemieszczania się i konieczność przestrzegania zasad fotografowania podczas liturgii. Z uwagi na fakt, że wszystko odbywa się szybko niezbędne są dwa korpusy, dwa superjasne obiektywy stałoogniskowe i dodatkowe lampy błyskowe w celu doświetlenia planu światłem odbitym od sklepienia kościoła, ołtarza lub ścian bocznych.

Zdjęcia na weselu realizowane są z wykorzystaniem dodatkowych lamp błyskowych sterowanych radiowo z korpusu. Daje to o wiele lepsze rezultaty. niż pojedyncza lampa błyskowa, zamontowana na aparacie. Żywiołowa zabawa, emocje, ciekawe sytuacje są przedmiotem polowania. Początkowo goście starają się kontrolować sytuację, jednak szybko muszą pogodzić się z faktem, że przed teleobiektywem celującym z drugiego końca sali tak naprawdę nie ma ucieczki 🙂 Generalnie poza zabawą dokumentowane są wszystkie istotne elementy wesela takie jak krojenie tortu, oczepiny, podziękowania rodzicom. Często na zdjęciach można zobaczyć rzeczy, które umknęły Państwa uwadze. Obrazy te z pewności uzupełnią wspomnienia.

Sesja plenerowa (ślubna lub narzeczeńska)

Sesja plenerowa realizowana jest wyłącznie w innym terminie niż ślub i wesele. Dlaczego tak?

W zależności od umowy otrzymacie Państwo:

Procedura zamówienia

  1. Wyślij formularz z zapytaniem w celu otrzymania cennika.
  2. Umów się na spotkanie w celu omówienia szczegółów lub rozwiej wszystkie swoje wątpliwości telefonicznie, mailowo.
  3. Zapoznaj się z treścią umowy otrzymanej pocztą e-mail i zgłoś swoje uwagi do treści, przedstaw swoje propozycje.
  4. Umów się na podpisanie umowy i wnieś zaliczkę.